Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

Serre Chevalier (1200 – 2800 m n.p.m.) - jest jednym z większych ośrodków narciarskich we Francji. Serre Chevalier to długa dolina pomiędzy Col du Lautaret i Briançon z wieloma wioskami i osadami wzdłuż drogi, począwszy od nowoczesnych do najbardziej tradycyjnych. Ośrodek położony jest w departamencie Hautes Alpes.Teren narciarski obejmuje 4 obszary: Briancon, Chantemerle, Villeneuve-la-Salle i le Monêtier-les-Bains. Warto dodać, że jest to również brama do Parku Narodowego Ecrins. Serre Chevalier posiada klimat idealny dla narciarzy. Jest tu zwykle 300 słonecznych dni w roku, a śniegu nie brakuje!

Spośród 250 km urozmaiconych tras każdy znajdzie coś dla siebie. Dla narciarstwa rodzinnego przygotowano specjalnie zaprojektowane obszary. Na ekspertów czeka czarna trasa nazwana imieniem Luca Alphand’a. Region oferuje także bezpieczne tereny do jazdy poza trasami, co zadowoli na pewno snowboardzistów. Narciarze biegowi mogą przemierzyć całą dolinę po liczących w sumie 45 km trasach.

Oferta apres ski jest równie imponująca. Łyżwy, skutery śnieżne, paralotniarstwo. W Serre Chevalier znajdują się baseny ogrzewane naturalnymi gorącymi źródłami. Wypływają one w Le Monêtier les Bains i ogrzewają baseny do temperatury 44ºC i 36 ºC.

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 250 km Wyciągi: 63
1200 – 2800 m n.p.m. Trasy łatwe: 70 km - kabinowe: 7
Trasy średnie: 130 km - krzesełkowe: 21
Trasy trudne: 50 km - orczykowe : 35

 

Ceny karnetu

ok. 205 euro/os. 6dni

  

Nasza grupa: