Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

 

Les 4 Vallees położone we francuskojęzycznej części szwajcarskiego kantonu Wallis jest zaliczany do najbardziej znanych i odwiedzanych regionów zimowych w Alpach. Wśród okalających alpejskich szczytów, sąsiadują ze sobą Verbier, Nendaz, Veysonnaz i Thyon, które tworzą trzon Czterech Dolin. Długość tras narciarsko-snowboardowych to prawie 410 kilometrów. Sezon zimowy rozpoczyna się każdego roku w listopadzie i trwa praktycznie do końca kwietnia. Region oferuje doskonałe warunki śniegowe przez cały sezon, trwający prawie pół roku.

Dużą atrakcją jest trasa zjazdowa, zwana "niedźwiadkiem" mająca homologację FIS, a także Lodowiec Mont Fort 3329 m n.p.m., z którego wytyczona jest trasa o długości 15 km, z czego trzykilometrowy odcinek wyjątkowo stromy i wymagający. Ponadto roztacza się stąd piękny widok na najwyższy szczyt Alp - Mont Blanc. Verbier, to także życie nocne, liczne bary, dyskoteki gwarantują również dobrą zabawę po białym szaleństwie. Nendaz to stolica gry na rogu alpejskim, każdego roku odbywa się tutaj międzynarodowy festiwal.

Ski info

     

 

Tereny narciarskie:              Długość tras: 410 km                      Wyciągi: 88                           

 

1400 ? 3329 m n.p.m.           Trasy łatwe: 307 km                          - kabinowe: 46                       

 

                                           Trasy średnie: 25 km                         - krzesełkowe: 24                   

 

                                           Trasy trudne: 78 km                          - orczykowe : 15                     

 

 

Ceny karnetu

 

Cena karnetu Les 4 Vallees ok. 350 CHF ważny na: Haute-Nendaz, Siviez- Mont-Fort, Veysonnaz, Thyon/Les Collons, Verbier, La Tzoumaz, Bruson. Zniżki dla dzieci i seniorów.

 

Nasza grupa: