Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

Les Diablerets- leży na zachodnim krańcu Alp Berneńskich u podnóża grupy górskiej z charakterystycznymi ?rogami diabła?, od których wzięła nazwę. Już przed II wojną światowa był to znany kurort. Les Diablerets cechuje przyjemny prawie bezwietrzny klimat. Turyści z podziwem spoglądają na ponure i surowe góry Les Diablerets, pietrzące się na wysokości 2000 m.

Tamtejsze trasy zjazdowe prowadzą na długich odcinkach przez tereny leśne i są nierzadko dosyć strome. Jednak narciarze o średnim poziomie umiejętności mogą je pokonać. Od przełęczy Pillon 1546 m n.p.m. kursują kolejki linowe na górny kraniec lodowca Diablerets na wysokość 3000 m n.p.m. Sczególne wrażenie robi środkowy odcinek jazdy kolejką, gdy wagoniki wspinają się wzdłuż pionowej ściany sklanej w bardzo bliskiej od niej odległości. Bardzo ciekawy jest zjazd z ?narciarskiego? wierzchołka Les Diablerets (3016 m n.p.m.) po lodowcu Prapio obok schroniska Pierredar (2278 m n.p.m.) i przez kotlinę Creux de Champ.

Najdłuszą i najbardziej urozmaiconą wyprawę na nartach można odbyć, startując z głównej stacji kolejki linowej na lodowiec. Decydując się na tę wyprawę trzeba pamiętać, że droga powrotna pociągiem lub autobusem przez dolinę Rodanu liczy aż 80 km.

Ski info

 

Tereny narciarskie:              Długość tras: 125 km                      Wyciągi: 45                           

 

1151 ? 3000 m n.p.m.           Trasy łatwe: 58 km                           - kabinowe: 5                         

 

                                          Trasy średnie: 56 km                         - krzesełkowe: 11                   

 

                                          Trasy trudne: 11 km                          - orczykowe : 29                     

 

Ceny karnetu

 

Glacier Alpes Vaudoises ok. 295 CHF/os. 6dni

 

Nasza grupa: