Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

Engelberg to miejscowość położona w kantonie Obwalden, u podnóża Lodowca Titlis - 3238 m n.p.m. To największy i najbardziej znany ośrodek narciarski w Centralnej Szwajcarii. Położony ok. 30 km na południe od Lucerny, w pobliżu malowniczego Jeziora Czterech Kantonów (Vierwaldstattersee). Znajduje się tu słynna skocznia narciarska Großtitlisschanze, na której co roku odbywają się konkursy Pucharu Świata. Ozdobą miasteczka jest barokowy klasztor Benedyktynów, założony jeszcze w XII w. Jednak tym co przyciąga najbardziej do Engelbergu są oczywiście znakomite tereny narciarskie i zupełnie wyjątkowa kolejka gondolowa prowadząca pod szczyt Titlis, której wagoniki w czasie jazdy obracają się, co umożliwia podziwianie rozległej panoramy.

Engelberg obejmuje dwa odrębne tereny narciarskie: zbocza Brunni na północy oraz Gerschnialp-Trubsee na południu. Główne tereny narciarskie położone są na stokach góry Titlis, która w dolnej części uformowana jest w oryginalne tarasy skalne, których skaliste progi pokonuje się kolejkami. Po drugiej stronie miasteczka, znajdują się mniejsze, ale za to bardziej widokowe tereny na stokach góry Schonegg (2040 m n.p.m.).

Na turystów czekają tu oprócz sportów zimowych wspaniałe przysmaki, bajeczne życie nocne, naturalne, nieskażone niczym otoczenie oraz głęboko zakorzeniona góralska kultura. Dodatkową atrakcją tego terenu są: skoki bungy z gondoli, a także kursy budowy iglo.

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 82 km Wyciągi: 24
1050 - 3020 m n.p.m. Trasy łatwe: 25 km - kabinowe: 9
Trasy średnie: 55 km - krzesełkowe: 7
Trasy trudne: 2 km - orczykowe : 8


Nasza grupa: