Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

DISENTIS 3000 to ośrodek narciarski we wschodniej Szwajcarii (Gryzonia). Trasy zjazdowe, wytyczone głównie od strony południowej, są szerokie i znakomicie przygotowane. Gmina Disentis leży przy drodze do przełęczy Oberalmp, niedaleko źródeł rzeki Vorderrhein. We wczesnych latach 70-tych ta tradycyjna miejscowość letniskowa stała się również popularnym ośrodkiem sportów zimowych.

Trasy zjazdowe, wytyczone na zboczach od 3000 do 2000 m n.p.m., są szerokie i znakomicie przygotowane, tak że łatwo mogą je pokonać nawet dzieci i słabsi narciarze. Odważniejsi alpejczycy, którzy nie boją się szybkiej jazdy, stromą leśna przecinką, mogą zjechać aż w doline. Jeśli wystartuja z Pez Ault, mają przed sobą 12 km trase. Podczas zjazdu do Caischavedra można podziwiać wspaniałą panoramę pasma górskiego Medel. Bezpośrednio ze stoku można zjechać do Val Gronda, Val Acletta lub Val Segnas, a po krótkim podejściu od górnej stacji wyciągu do Val Strem. W pełni zimy zbocza pokrywa wspaniały śniegowy puch, a wiosną zastępuje go firn.

Rejon Oberalpstock to popularny cel wysokogórskich wypraw. Takie wyprawy z przewodnikiem organizują szkółki narciarskie. Uczestnictwo w nich wymaga odpowiedniego przygotowania i dobrej kondycji, tylko wtedy dostarczą niezapomnianych przeżyć.

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 60 km Wyciągi: 10
1150 - 2850 m n.p.m. Trasy łatwe: 20 km - kabinowe: 1
Trasy średnie: 30 km - krzesełkowe: 3
Trasy trudne: 10 km - orczykowe : 6

 

 

Ceny karnetu

ok. 235 CHF/os. 6dni

 

Nasza grupa: