Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

DAVOS-KLOSTERS  to jeden z największych i najbardziej lubianych regionów zimowych w szwajcarskich Alpach. Położone w Gryzonii, w wąskiej dolinie otoczonej potężnym masywem górskim mierzącym prawie 3000 m n.p.m., Davos to jedno z najwyżej położonych miast w Alpach. Z alpejskiej wioski Davos stało się ożywionym ośrodkiem wypoczynkowym który w pełni sezonu turystycznego przypomina miasto. Dzięki wyjątkowemu klimatowi od końca listopada do końca kwietnia śnieg jest tutaj zapewniony.

Tereny narciarskie składają się z pięciu części: Jakobshorn, Pischa, Rinerhorn, Parsenn, Schatzalp i Madrisa. I choć nie wszystkie tereny łączą się wyciągami i trasami, podróż między nimi nie jest trudna. Problem ten rozwiązuje świetna sieć busów i górskich kolei szynowych - słynnych Kolei Retyckich - kursujących wzdłuż całej doliny. Narciarstwo i snowboard, wędrówki przez zimowe krajobrazy, szybkie zjazdy na sankach czy romantyczne przejażdżki bryczką we dwoje, albo przygody na śniegu z całą rodziną - to gwarancja udanego wypoczynku. Oprócz mnóstwa kilometrów tras zjazdowych ofertę uzupełnia kilka monsterpipe (jedna z nich jest oświetlona), fun parki i zimowe przedszkola dla dzieci. Pięć tras zjazdowych dla sanek zadba o to, aby także bez nart czy snowboardu nie było nudno. I to nie tylko w ciągu dnia, ale również nocą. Po 110 km tras narciarze biegowi mogą poruszać się pośród zaśnieżonych krajobrazów i przy okazji odkrywać odchodzące w bok doliny. Tu tutaj na narty przyjeżdżają najmożniejsi tego świata.

Davos jest nie tylko dla bajecznie bogatych, ale także dla zapalonych narciarzy. Dobrych narciarzy na pewno skusi czarna trasa Gipfel Ost - Wasserscheide o długości 1120 metrów lub Gipfel Nord - Kreuzweg o długości aż 3500 metrów! Idylliczne stoki Pischa to raj dla freeriderów. Są oni tutaj mile widzianymi gośćmi.

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 305 km Wyciągi: 49
810 - 2844 m n.p.m. Trasy łatwe: 192 km - kabinowe: 15
Trasy średnie: 61 km - krzesełkowe: 12
Trasy trudne: 52 km - orczykowe : 22

 

Ceny karnetu

ok. 280-320 CHF/os. 6dni

 

Nasza grupa: