Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

Folgaria położona na wysokości 1170 m n.p.m. u stóp Monte Cornetto 2060 m n.p.m. to główne centrum areny narciarskiej „Skitour dei Forti”. Drugim ważnym miasteczkiem jest pobliskie Lavarone położone nad przepięknym jeziorem o tej samej nazwie. Tereny narciarskie znajdują się w pasie oddzielającym Dolomity Brenta od masywu Pasubio i Adamello od Marmolady. Całość wchodzi w skład konsorcjum Skirama Dolomiti Adamello-Brenta. Niewątpliwą zaletą jest łatwy i krótki dojazd z autostrady z Rovereto lub Trydentu.

Urozmaicone trasy narciarskie w całości pokryte systemem sztucznego zaśnieżania, zapewniają sezon od grudnia do końca marca. Rozbudowany systemem nowoczesnych wyciągów, dobra jakość stoków narciarskich i piękna okolica, czynią go jednym z atrakcyjniejszych pod względem standardu ośrodków narciarskich w Trydencie. „Baby Park” znajduje się w Fondo Grande. Najbardziej znaną trasą zjazdową jest Salizzona. Istnieje tu również możliwość uprawiania narciarstwa biegowego.

W Lavarone znajduje się również kręgielnia, a w Folgarii basen (12 x 25 m), lodowisko i siłownia. Po nartach czekają bary, puby, pizzerie i restauracje. 

Ski info

     

Tereny narciarskie: Długość tras: 90 Wyciągi: 28
1200 - 1823 m n.p.m. Trasy łatwe: 27 

- kabinowe: 18

Trasy średnie: 23 

- orczykowe : 10

Trasy trudne: 2 

Folgaria ski map

Ceny karnetu

 

ok. 120-180 euro/os. 6dni

 

Super Skirama Adamello Brenta

obejmuje: Monte Bondone, Marilleva Folgarida, Madonna di Campiglio, Passo Tonale, Peio, Pinzolo, Paganella, Folgaria Lavarone. ok. 205-250 euro

Nasza grupa: