Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

 Monte Bondone – stacja narciarska z wieloletnimi tradycjami do uprawiania zimowych sportów. W latach 30. XX wieku zainstalowano tu pierwszy wyciąg narciarski. Od Trydentu oddalona zaledwie o ok.15 km. Włączona jest w system Skirama Dolomiti Adamello-Brenta. Roztaczają się tutaj piękne widoki na panoramę Dolomitów Brenta, dolinę Adygi i na zabytkowy Trydent.

Miejsce szczególnie polecane dla narciarzy średniozaawansowanych i rodzin z dziećmi oraz dla snowbordzistów (Snowpark z boarder-cross i jumpami). Również trasy narciarstwa biegowego (ok. 37 km). Sezon trwa od grudnia do końca marca. Tereny z wieloma szerokimi trasami zjazdowymi, wyposażonymi w nowoczesne systemy do naśnieżania, pokrywające 100% tras. Całość zajmuje powierzchnię ok. 70 hektarów. Dominujący szczyt to Cima del Palon 2100 m n.p.m. Główne miejscowości rejonu to Vaneze - 1300 m n.p.m. i Vason - 1650 m n.p.m. Połączone są ze sobą kolejką linową. W Monte Bondone najbardziej znana jest trasa narciarska Gran Pista (o długości 3,5 km), którą obsługuje wyciąg krzesełkowy Rocce Rosse, pokonujący największą różnicę wysokości w Europie (ok. 809 m). Snow Park oferuje światowej klasy Super Half Pipe o ścianach wysokich na 5,5 metra.

Po nartach zapraszamy do lokalnych barów, pizzeri i restuarcji.

Ski info

Tereny narciarskie:

Długość tras zjazdowych: 24 km

Wyciągi: 5

1184 – 2090 m n.p.m.

Trasy łatwe: 6 km

- krzesełkowe: 5

Trasy średnie: 14 km

Trasy trudne: 4 km

MONTE Bondone ski map

Ceny karnetu

 

 ok. 120-160 euro/os. 6dni

 

Super Skirama Dolomiti

obejmuje: Monte Bondone, Marilleva Folgarida, Madonna di Campiglio, Passo Tonale, Peio, Pinzolo, Paganella, Folgaria Lavarone. ok. 210-250 euro.

 

Nasza grupa: