Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

 

Opis regionu

Valle Isarco (Eisacktal) w systemie Superski Dolomiti, tworzy sześć terenów narciarskich, począwszy od najsłynniejszego i największego ośrodka Plose – 2486 m n.p.m. górującego nad Bressanone (Brixen) i idąc dalej, Gitschberg w Maranza (Maransen), następnie Vals/Valles – Jochtal i kończąć na mniejszych Luson, Val di Funes i Velturno.

Valle Isarco jest łatwo osiągalna z każdego miejsca Dolomitów, ma bardzo przyjazny klimat, sezon zaczyna się w grudniu, a kończy w połowie kwietnia. Główną miejscowością kompleksu Plose jest S. Andrea (St. Andra) – 961 m n.p.m., gdzie znajduje się dolna stacja gondolki.

Trasy w Plose są świetnie przygotowane i bardzo urozmaicone, najsłynniejsza i najdłuższa w Południowym Tyrolu trasa Tramesch ma aż 9 km długości, z czego 7,7 km to odcinek oznaczony jako czarny. System nowoczesnych wyciągów zapewnia należyty komfort (tylko dwa orczyki). Możliwość jazdy poza trasami z przewodnikiem.

Po nartach w Bressanone znajduje się lodowisko i piękna starówka z kafejkami, barami, restauracjami i sklepami. Przy dłuższym pobycie polecamy przejazd ok. 35 km do Val Gardeny, skąd można rozpocząć całodzienną wyprawę po karuzeli narciarskiej Sella Ronda (Alta Badia, Val di Fassa, Arabba/Marmolada).

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 91 km Wyciągi: 30
1050 - 2512 m n.p.m. Trasy łatwe: 22 km - kabinowe: 5
Trasy średnie: 57 km - krzesełkowe: 11
Trasy trudne: 12 km - orczykowe : 14

Valle Isarco ski map 

Ceny karnetu

Valle Isarco ok. 160-200 euro/os. 6dni

Superski Dolomiti ok. 195-245 euro/os. 6dni

Dolomiti Superski obejmuje: Arabba, Marmolada, Val di Fassa/Carezza, Val di Fiemme/Obereggen, Val Gardena/Alpe di Siusi, Alta Badia, Kronplatz, Valle Isarco, Sextner Dolomiten – Alta Pusteria, San Martino di Castrozza/Passo Rolle, Cortina d’Ampezzo, Tre Valli i Civetta.

Nasza grupa: