Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

Miejscowość Solda (Sulden), położona na wysokości 1900 m n.p.m. to główna stacja narciarska Val Venosty w Południowym Tyrolu. Jazda na nartach w cieniu potężnego masywu Ortles 3899 m n.p.m. dostarcza niezapomnianych wrażeń. Największa kolejka linowa (max 440 osób) to pierwszy etap przygody.

Tereny narciarskie to przede wszystkim doskonale utrzymane i zróżnicowane trasy, które usatysfakcjonują każdego narciarza. Możliwość również zjazdów poza trasami z przewodnikiem. Solda to jedna z bardziej renomowanych stacji narciarskich we włoskich Alpach. Wyjątkowe położenie i  mikroklimat to gwarancja śniegu i dobrej zabawy dla każdego. Sezon narciarski rozpoczyna się z końcem października i trwa do początku maja. Położenie w Parku Narodowym Stelvio w sercu Alp Retyckich to godne polecenia miejsce dla miłośników sportów zimowych (również dla saneczkarzy i snowboardowców). Funpark na stokach Madriccio z halfpipe o wymiarach (60 m długość, 3 m wysokość i szerokość 20 m).Inne miejscowości Doliny Venosty to:  Trafoi, Prato di Stelvio, połączone bezpłatnym skibusem z terenami narciarskimi w Soldzie.

Po nartach można liczyć na lokalne bary, pizzerie i restauracje oraz przejażdżki konne i na saniach.

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 40 km Wyciągi: 10
1900-3250 m n.p.m. Trasy łatwe: 17 km - kabinowe: 1
Trasy średnie: 10 km - krzesełkowe: 6
Trasy trudne: 13 km

- orczykowe : 3

Solda ski map

 

Ceny karnetu

 

Solda all'Ortles ok. 140-180 euro. Ortler Skiarena ok. 215 euro/os. 6dni

 

Ortler Skiarena

obejmuje: Belpiano, Malga S. Valentino, Maseben, Watles, Minschuns/ CH, Trafoi all'Ortles, Solda all'Ortles, Val Senales, Schwemmalm, Plan, Merano 2000, Monte S. Vigilio, San Martino, Corno del Renon, Monte Cavallo.

 

Nasza grupa: