Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

 

Prato Nevoso to jedna z głównych stacji narciarskich Mondole Ski, położonego we włoskim Piemoncie. Wyjątkowe umiejscowienie w Alpach Morskich, gwarantuje maksymalną ilość dni słonecznych. Dojazd z Turynu w kierunku południowym, to raptem ok. 1,5 godziny jazdy samochodem. Na miejscu czeka ok. 100 km długości tras narciarsko-snowboardowych. Ze względu na bliskie położenie morza i wilgotność powietrza, opady śniegu są wyjątkowo obfite.
Sezon zimowy rozpoczyna się każdego roku w grudniu i trwa do kwietnia. Wiele kilometrów tras jest sztucznie naśnieżanych, również oświetlonych wieczorami. Dla miłośników snowboardu, czeka snowpark z najnowszej generacji szynami, halp pipe, skoczniami itd. Region przeznaczony dla całych rodzin, połączone trasy z Artesiną oraz Frabosa Soprana, tworzą jeden z atrakcyjniejszych terenów narciarskich w tej części Alp.
Prato Nevoso, to także życie nocne, liczne bary, dyskoteki gwarantują również dobrą zabawę po białym szaleństwie. Dodatkowe atrakcje regionu, to lodowisko, trasy do narciarstwa biegowego.

 

Ski info

Tereny narciarskie:

Długość tras zjazdowych100 km

Wyciągi:34

803 – 2092 m n.p.m.

Trasy łatwe: 22 km

- kabinowe: 10

Trasy średnie: 21 km

- krzesełkowe: 14

Trasy trudne: 4 km

- dla dzieci + snowpark: 9

MONDOLE SKI  ski map

Ceny karnetu

 

ok. 150-160 euro/os. 6dni

 

Nasza grupa: