Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

Miasteczko Chiesa Valmalenco 1000 m n.p.m. to początkowa stacja jednej z największej kolejki linowej (160 osób) Snow Eagle, która w ciągu 5 minut przenosi nas na tereny narciarskie Valmalenco, wśród Alp Palu i masywu Bernina – najwyższy szczyt to Piz Bernina 4049 m n.p.m. Po drugiej stronie gór znajduje się słynny szwajcarski kurort St. Moritz, niestety dojazd jest naokoło ok. 100 km. Drugą stacją jest urocze Caspoggio, położone ok. 5 km dalej od Chiesy.
Tereny narciarskie i wyciągi to nowoczesność (tylko dwa orczyki) i bardzo urozmaicone trasy narciarskie, których zazdroszczą okoliczne konkurencyjne stacje Valtelliny. Najdłuższa pucharowa trasa liczy blisko 8 km. Dla snowboardzistów atrakcją będą dwa parki snowboardowe. Specyficzny mikroklimat zapewnia doskonałe warunki śniegowe, wielokrotnie zdarzają się nocne opady śniegu, po czym nastają słoneczne dni.
Po nartach, zaraz przy dolnej stacji kolejki w Chiesa Valmalenco, znajduje się basen, centrum kongresowe, centrum fiteness. W okolicy nie brakuje barów, pubów, restauracji. Możliwość również jazdy po dziewiczych trasach, heliski.
Zakwaterowanie, to przede wszystkim rodzinne hotele ze słynnymi lokalnymi przysmakami Pizzocheri i Sciatt oraz domową atmosferą.

 

Ski info

Tereny narciarskie:   Długość tras: 60 km  Wyciągi: 11
1098 - 2400 m n.p.m. Trasy łatwe: 20 km - kabinowe: 1
Trasy średnie: 30 km  - krzesełkowe: 8
Trasy trudne: 10 km - orczykowe : 2

 valmeinier ski map

Ceny karnetu

 

ok. 135-165 euro/os. 6dni

Nasza grupa: