Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

VALFREJUS to stacja narciarska we francuskiej Sabaudii, położona w regionie Rodan-Alpy, niedaleko granicy włoskiej i Masywu La Vanoise. Valfrejus zainaugurowała nowy styl miejscowości narciarskich. Wybudowana w środku lasu, doskonale zintegrowana z otoczeniem, ze sklepami i strefą wyłączoną z ruchu kołowego. Ta piękna miejscowość, unikając masowego napływu turystów zachowała swój szczególny urok. Wszystkie rezydencje wykończone są drewnem i posiadają stylowe, spadziste dachy.

Za dopłatą, możliwość jazdy w pobliskim Aussois (ok. 50 km tras) oraz w oddalonej tylko o ok. 14 km stacji La Norma (dodatkowo ok. 60 km tras). Atrakcją regionu jest możliwość uprawiania „białego szaleństwa” również w Trzech Dolinach (Val Thorens/Meribel/Courchevel), dzięki gondolce z Orelle, oddalonej tylko o ok. 19 km.

W Valfréjus przeważają łatwe i średnio trudne trasy narciarskie, choć nie brak również kilku tras czarnych. Region dysponuje także snowparkiem. Valfréjus słynie we Francji z ogromnej ilości tras, gdzie możliwa jest jazda w głębokim śniegu!

A po nartach można spędzić miło czas w jednej z restauracji, bądź kafejek w centrum miejscowości. Polecamy, super tanie szusowanie, idealne miejsce wypadowe, również do pobliskiego włoskiego regionu Bardonecchia.

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 65 km Wyciągi: 13
1550 – 2737 m n.p.m. Trasy łatwe: 28 km - kabinowe: 2
Trasy średnie: 33 km - krzesełkowe: 5
Trasy trudne: 4 km - orczykowe : 6

 

Ceny karnetu

ok. 140 euro/os. 6dni

Eski-mo ok. 175 euro/os. 6dni

Skipass Eski – Mo obejmuje: Aussois, La Norma, Valfréjus, Val Cenis Vanoise. 

Nasza grupa: