Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

 LA NORMA położona w pobliżu granicy włoskiej, we francuskiej Sabaudii, ośrodek o rodzinnym charakterze. Strefa ograniczonego ruchu samochodowego, dostępny tylko dla pieszych. Stacja wybudowana na początku lat siedemdziesiątych, z harmonijną architekturą, wśród lasów modrzewiowych. Na zaśnieżonych, północnych stokach znajdą doskonałe warunki nie tylko wprawni narciarze, ale także dzieci, dla których przygotowano tu wiele tras zjazdowych dla początkujących. Miejscowość wprost stworzona dla rodzin z dziećmi.Trasy doskonale przygotowane o różnym stopniu trudności. Stoki są w większej części zalesione, z dominującą północną ekspozycją.

Po nartach czekają liczne bary i restauracje ze specjałami kuchni francuskiej i włoskiej. Każdego wieczoru organizowana są tu bezpłatna zabawa w postaci narciarskiego show, czy projekcje przeźroczy z Parku Narodowego Vanoise.

Przy dopłacie można korzystać także z sąsiednich regionów: Aussois (ok. 50 km tras) i oddalonego tylko o ok. 14 km - Valfrejus (ok. 60 km tras). Istnieje także szansa przejazdu do Orelle (tylko ok. 17 km), gdzie już tylko gondolka dzieli nas od korzystania z uroków największego regionu świata - Trzech Dolin.

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 65 km Wyciągi: 15
1350 - 2750 m n.p.m. Trasy łatwe: 33 km - kabinowe: 1
Trasy średnie: 27 km - krzesełkowe: 7
Trasy trudne: 5 km - orczykowe : 7

 la norma ski map

Ceny karnetu

La Norma ok. 140 euro/os. 6dni

Eski-mo ok. 175 euro/os. 6dni

Skipass Eski – Mo obejmuje: Aussois, La Norma, Valfréjus, Val Cenis Vanoise.

 

Nasza grupa: