Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis Regionu

LES 2 ALPES to jednen z najsłynniejszych ośrodków narciarskich we Francji i Europie. Położony jest w Masywie L'Oisans, kilkadziesiąt kilometrów od Grenoble. Śnieg gwarantowany jest tutaj przez cały rok dzięki Lodowcowi Mont-de-Lans. Les 2 Alpes zaprasza na narty także latem. Ośrodek  otoczony jest trzytysięcznikami co gwarantuje wspaniałe, niezapomniane widoki. Nad całą okolicą króluje szczyt Pic de la Meije (3983 m n.p.m.).

Region oferuje wiele kilometrów tras, zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów oraz sieć nowoczesnych wyciągów. Teren narciarski można podzielić na dwie części. Zachodnia część z łagodnymi zboczami Pied Moutet (2339 m), odpowiednia dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Po wschodniej stronie znajdują się natomiast rozległe, strome zbocza. Wprawni narciarze znajdą tu trudne trasy, w większości zaklasyfikowane jako czarne. Dodatkowo zaawansowani narciarze i snowboardziści mogą jeździć poza wyznaczonymi trasami. Świetne warunki panują na lodowcu. Tutaj szkolić mogą się nawet początkujący narciarze. Znajdujące się po obu stronach doliny wyciągi i trasy narciarskie spotykają się w centrum. W ośrodku znajduje się świetny snowpark.

W Les 2 Alpes mamy liczne możliwości aktywnego spędzenia czasu po powrocie z nart oraz bogate życie nocne. 

Ski info

 

Tereny narciarskie: Długość tras: 225 km Wyciągi: 49
1300 – 3600 m n.p.m. Trasy łatwe: 155 km - kabinowe: 9
Trasy średnie: 40 km - krzesełkowe: 22
Trasy trudne: 30 km - orczykowe : 18

                                                              

Ceny karnetu

ok. 180-205 euro/os. 6dni

6 dniowy karnet Galaxie obejmuje również 1 dzień jazdy w Serre-Chevalier, Puy-Saint-Vincent, włoska Vialattea oraz 2 dni w Alpe d'Huez.

Nasza grupa: