Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

ESPACE KILLY to jeden z bardziej znanych narciarskich regionów Alp, łączący dwie górskie miejscowości: Val d'Isere (1850 m n.p.m.) oraz Tignes (2100 m n.p.m.). Nazwa obszaru pochodzi od nazwiska jednego z najsłynniejszych francuskich narciarzy - Jean-Claude'a Killy, który tutaj właśnie zdobywał swoje umiejętności. Mieszkańcy z podziwem mówią, że jest to "najpiękniejsza przestrzeń narciarska świata".

W regionie Espace Killy znajdują się dwa potężne Lodowce Pissaillas i Grande Motte. Na ich szczytach sezon narciarski trwa cały rok. Obszar Val d'Isere - Tignes podzielony jest na kilka terenów narciarskich, oferujących w sumie ponad 300 km świetnie przygotowanych i niezwykle urozmaiconych tras. Rozległy obszar, wspaniałe warunki śniegowe, doskonale przygotowane trasy oraz fantastycznie rozbudowana sieć wyciągów, sprawiąją, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. To wspaniałe miejsce zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących narciarzy. Dużą atrakcją jest obsługiwany przez wyciągi teren do jazdy poza wytyczonymi szlakami, jeden z najlepszych na świecie.

Tignes słynie głównie ze wspaniałych warunków do uprawiania narciarstwa akrobatycznego i corocznych mistrzostw świata w tej konkurencji. To świetna baza wypadowa na łagodne i długie trasy Lodowca Grande Motte. Natomiast w Val d’Isère tereny narciarskie to przede wszystkim raj dla bardziej doświadczonych wielbicieli białego szaleństwa, którzy zachwyceni będą stromymi olimpijskimi odcinkami zjazdowymi oraz długimi, krętymi trasami. Początkujący natomiast znajdą tu łagodne i szerokie trasy na Lodowcu Pissaillas. W regionie Val d'Isere - Tignes przygotowano również 45 km tras biegowych oraz atrakcje dla wielbicieli Freestyle (snowarki).

Miejscowości w regionie oferują usługi licznych sklepów, barów, knajpek i restauracji.

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 300 km Wyciągi: 96
1550 – 3456 m n.p.m. Trasy łatwe: 198 km - kabinowe: 10
Trasy średnie: 75 km - krzesełkowe: 48
Trasy trudne: 27 km - orczykowe : 38

 Espace Killy ski map

Ceny karnetu

ok. 205-230 euro/os. 6dni

 

Nasza grupa: