Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

LES ORRES- zostało bardzo szczodrze obdarzone przez naturę. Turystów wita zwykle czyste niebieskie niebo i południowe słońce. A śnieg jest podobno tak suchy i puszysty jak w Górach Skalistych.

Stacja narciarska powstała na wysokości 1670 m n.p.m., ponad starą wioską, na pochyłym płaskowyżu. Składa się ona właściwie z trzech małych osiedli: Pramouton, Pre-Bois i Bois-Mean. Wśród rzadkich lasów modrzewiowych wzniesono białe, wysokie domy, ozdobione drewnianymi elementami.

Wyciągi wwożą chętnych na wysokość 2720 m n.p.m. w pobliże Pic de Boussolenc. Można stamtąd zjechać aż do stacji przy czym po drodze nie ma ani jednego płaskiego odcinka. Les Orres przygotowało dla zimowych turystów wszystko co mieści się w typowej ofercie stacji narciarskich z ?probówki?. Wyciągi i kolejki zaczynają się tuż za progiem, a samochody muszą parkować poza osiedlem.

Zakupy robi się w dwupoziomowym, ogrzewanym pasażu handlowym. Nieznajomość francuskiego stanowi pewne utrudnienie. Do Les Orres powinni przyjeżdżać wyłącznie narciarze.

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 90 km Wyciągi: 25
1550 - 2720 m n.p.m. Trasy łatwe: 25 km - kabinowe: 9
Trasy średnie: 55 km - orczykowe : 16
Trasy trudne: 10 km

 

Ceny karnetu

 ok. 140 euro/os. 6dni

 

Nasza grupa: