Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

CHÂTEL to jedna z największych wiosek wchodzących w skład francuskiej części Les Portes du Soleil (Bramy Słońca), leży tuż przy granicy ze Szwajcarią. Obszar Les Portes du Soleil, jeden z największych w Europie (a może nawet na świecie), obejmuje 12 ośrodków: 8 francuskich, w tym Châtel, Avoriaz, Morzine, Montriond, Les Gets, St Jean d'Aulps, Abondance i La Chapelle d'Abondance, oraz 4 szwajcarskie: Champéry, Torgon, Morgins i les Crosets-Val d'Illiez-Champoussin.

Tutaj królują narty i jeszcze raz narty... A stacje narciarskie po obu stronach granicy, oprócz oznakowanych tras proponują wymarzone tereny do jazdy w głębokim śniegu lub zjazdów po dzikich zboczach, idealne dla fanatyków sportów ekstremalnych. Châtel oferuje szeroki wybór zimowych atrakcji. Teren narciarski położony jest na wysokości 1100 - 2200 m n.p.m. i nadaje się zarówno dla narciarzy początkujących, jak i zaawansowanych. Atutem tego regionu jest piękny pejzaż masywnych, górskich szczytów, które dominują nad okolicą.

Châtel posiada tętniące życiem centrum i doskonale zachowaną architekturę górską. To doskonałe miejsce na spędzenie czasu we dwoje, rodzinne wakacje oraz wyjazdy z przyjaciółmi.

Ski info

  

Tereny narciarskie: Długość tras: 48 km Wyciągi: 41
1100 - 2200 m n.p.m. Trasy łatwe: 27 km - kabinowe: 2
Trasy średnie: 16 km - krzesełkowe: 13
Trasy trudne: 5 km - orczykowe : 26

 

Ceny karnetu

 Chatel ok. 130-160 euro/os. 6dni

Portes du Soleil obowiązuje w: Châtel, Avoriaz, Morzine, Montriond, Les Gets, St Jean d'Aulps, Abondance, La Chapelle d'Abondance, Champéry, Torgon, Morgins i les Crosets-Val d'Illiez-Champoussin. ok. 185-220 euro/os. w sumie ok. 650 km tras po stronie francuskiej i szwajcarskiej.

Nasza grupa: