Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

Saint Gervais region obejmujący cztery wioski: Le Fayet (580 m n.p.m.), Saint-Gervais (850 m n.p.m.), Saint-Nicolas de Véroce (1150 m n.p.m.) i Le Bettex (1400 m n.p.m.). To jedna z najstarszych miejscowości letniskowych we francuskich Alpach, od 100 lat jest znana jako uzdrowisko z leczniczymi wodami. Tu właśnie cieszyć się można wyjątkowym, zapierającym dech w piersiach widokiem na masyw Mont-Blanc. Saint-Gervais jest przykładem nowoczesnego ośrodka, który wiedział, jak zachować swoją autentyczność i tradycję.

Dolina Saint-Gervais w Wysokiej Sabaudii to raj dla alpinistów, narciarzy i amatorów wszelkich sportów górskich, którzy nie lubią tłumów. Infrastruktura jest tu znakomita, a turystów stosunkowo niewielu. Okoliczne ośrodki narciarskie: Saint-Gervais, Megeve, Combloux, Les Contamines, La Giettaz oraz Saint Nicolas, ściśle ze sobą współpracują, tworząc jeden, olbrzymi region narciarski Evasion Mont Blanc.

Do "Dachu Europy" można podjechać tramwajem, który prowadzi do Orlego Gniazda (Nid d'Aigle, 2372 m n.p.m.) u stóp Lodowca Bionnassay. Region oferuje też wiele innych atrakcji, jak: nocne narty z pochodniami, jazdę psim zaprzęgiem (dla chętnych - z nauką powożenia), loty balonem czy oglądanie Mont Blanc z helikoptera. Można wspinać się po zamarzniętych wodospadach, latać na paralotni z nartami przypiętymi do nóg, wybrać się w góry na osiołku lub po prostu pojeździć na biegówkach, sankach czy łyżwach.narciarska Limone Piemonte, oferująca dodatkowe kilometry tras narciarskich.

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 445 km Wyciągi: 102
1100 - 2353 m n.p.m. Trasy łatwe: 175 km - kabinowe: 13
Trasy średnie: 185 km - krzesełkowe: 34
Trasy trudne: 85 km - orczykowe : 55

 

 

Nasza grupa: