Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Val di Fiemme

 

Opis regionu

Val di Fiemme to piękna dolina narciarska w południowym Tyrolu, oferująca turystom trasy narciarskie i bogatą infrastrukturę turystyczną w przepięknej scenerii Dolomitów.

Dolina Fiemme oferuje odwiedzającym takie atrakcji jak: ? snowparki, tory slalomowe, tor saneczkowy, nocne stoki, zimowe place zabaw dla dzieci oraz wiele wile innych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno początkujący narciarze jak i zawodowcy!
Val di Fiemme jest jednym z najbardziej znanych Włoskich ośrodków narciarskich otoczonych postrzępionymi szczytami Dolomitów. W skład doliny wchodzi 5 ośrodków narciarskich: Alpe Cermis, Bellamonte ? Alpe Lusia, Passo Lavaze, Passo Role i największe Ski Center Latemar, posiadających łącznie ponad 140 km doskonale przygotowanych, naśnieżanych i nasłonecznionych tras. Region ten szczyci się wyjątkową infrastrukturą wyciągów, tras i punktów gastronomicznych. Z uwagi na duże zróżnicowanie trudności tras i mnogość dodatkowych atrakcji idealnie nadaje się dla rodzin z dziećmi oraz obozów młodzieżowych. Dla najmłodszych w prawie każdym z ośrodków Val di Fiemme przygotowano ?śnieżne place zabaw? z taśmami wyciągowymi.

Obereggen, czyli włoskie San Floriano, to baza wypadowa do ośrodka Ski Center Latemar, w centralnej części Dolomitów. Świetna lokalizacja włoskiego kurotu, zwłaszcza pod względem dojazdu samochodem z Polski. Ski Center Latemar to nowoczesny kurort, położony na wysokości od 1 500 m n.p.m. do 2 500 m n.p.m. oferuje rewelacyjne warunki do zimowego wypoczynku.
Obereggen jako jeden z dwóch ośrodków w regionie posiada oświetloną trasę narciarską, oraz oświetlony tor saneczkowy. Wszystkich, dla których narciarski dzień będzie za krótki, zapraszamy na wieczorną atrakcję w Oberreggen ? nocną jazdę na nartach oraz na sankach. Warto poczuć ten szczególny nastrój i doskonałą atmosferę, które panują wieczorem na oświetlonych stokach i przyciągają wiele ludzi. Lokalny skipass obowiązuje na trasach sąsiednich kurortów, tworzących obszar narciarsko snowboardowy Val di Fiemme.

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 102 km Wyciągi: 45
900-2415 m n.p.m Trasy łatwe: 39
Trasy średnie: 29
Trasy trudne: 14
kabinowe: 7
krzesełkowe: 27
orczykowe : 11

 

mapka test

 

Ceny karnetu

Cena Karnetu:

170-210 euro/os. 6dni

Nasza grupa: