Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

Val di Fassa położona w samym sercu Dolomitów u stóp Sella 3152 m n.p.m. to jedna ze słynnych dolin wokół masywu o tej samej nazwie. Sceneria sprawia naprawdę imponujące wrażenie.

Znajdują się tu liczne treny narciarskie przyciągające nie tylko świetnie utrzymanymi trasami i sezonem trwającym od grudnia do kwietnia. Stolicą doliny jest renomowane Canazei, położone na wysokości 1460 m n.p.m., które wraz z sąsiednim Campitello di Fassa, tworzy bazę dla narciarzy wybierających się na trasy karuzeli narciarskiej Sella Ronda. Campitello zachowało swój rustykalny charakter, lecz nie brak tam również nowoczesnych hoteli.W zabudowie dominują drewniane domy ze spadzistymi dachami.

Atrakcją jest wybranie się kolejką na jedyny w swym rodzaju taras widokowy Dolomitów na Sass Pordoi 2950 m n.p.m. Karuzela narciarska Sella Ronda w systemie karnetu Superski Dolomiti (Arabba/Marmolada, Alta Badia, Val Gardena), to system licznych wyciągów, zjazdów i podejść. Poruszać się można zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub w przeciwnym kierunku, a co najważniejsze, po żadnej z tras nie zjeżdża się dwukrotnie, w sumie prawie ok. 500 km tras i wspaniała zabawa.

Po nartach można skorzystać z basenu w Canazei, licznych barów, restauracji i dyskotek.

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 120 km Wyciągi: 55
1393 - 2630 m n.p.m. Trasy łatwe: 36 km - kabinowe: 10
Trasy średnie: 74 km - krzesełkowe: 29
Trasy trudne: 10 km
- orczykowe : 1

Val di Fassa ski map

Ceny Karnetu

ok. 170-210 euro/os. 6dni

Dolomiti Superski obejmuje: Arabba, Marmolada, Val di Fassa/Carezza, Val di Fiemme/Obereggen, Val Gardena/Alpe di Siusi, Alta Badia, Kronplatz, Valle Isarco, Sextner Dolomiten ? Alta Pusteria, San Martino di Castrozza/Passo Rolle, Cortina d?Ampezzo, Tre Valli i Civetta. ok. 195-250 euro.

Nasza grupa: