Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

Grupa Monte Rosa to jeden z najwyższych masywów Alpejskich 4633 m n.p.m. w Valle d?Aosta. Monte Rosa, jako region turystyczny, uważany za jeden z najbardziej malowniczych we Włoszech i bardzo ciekawy jako dzikie i trudno dostępne tereny narciarskie, ze względu na urozmaicone trasy i wspaniałe wysokogórskie krajobrazy.

Gressoney Saint Jean to miasteczko z historycznym centrum położone na wysokości 1387 m n.p.m. zachowało swój niezmieniony charakter wioski Walser z tradycyjną drewnianą i kamienną zabudową.

Tereny narciarskie to trzy doliny, centralna z Gressoney La Trinite - Stafal oraz Alagna Valsesia i Champoluc. Dodatkową atrakcją regionu jest możliwość uprawiania heliski, czyli transport helikopterem na stoki Monte Rosa, a następnie zjazd o różnicy poziomów ponad 3 tys. metrów (cena od 190 euro). Prawdziwą atrakcją jest możliwość podziwiania z helikoptera najwyżej położonego schroniska Margherita na Punta Gnifetti 4559 m n.p.m.

Po nartach można skorzystać z miejskiego basenu w Gressoney Saint Jean. Kilka barów i restauracja, życie wieczorne raczej spokojne. Dwa snowparki dla dzieci, jeden w przy wyciągach Weissmatten, drugi w Stafal.

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 180 km Wyciągi: 39
1212 - 3260 m n.p.m. Trasy łatwe: 47 km - kabinowe: 8
Trasy średnie: 123 km - krzesełkowe: 16
Trasy trudne: 10 km   - orczykowe : 6
- Tapis Roulant : 9

Monte rosa ski map

Ceny Karmetu

 Monterosa Ski

ok. 170-200 euro/os. 6dni

 Monterosa Ski ważny w Monterosa oraz 2 dni w innych stacjach

Nasza grupa: