Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

Jedna z TOP listy stacji narciarskich, to Livigno położone na wysokości 1816 m n.p.m. wśród szczytów Alp Retyckich w Alta Valtellina. Idealne miejsce dla tych, którzy oprócz jazdy na nartach na dobrze przygotowanych trasach (obsługiwanych przez jedne z najnowocześniejszych wyciągów narciarskich), lubią rozrywki do późnych godzin wieczornych.

Livigno ? strefa wolnocłowa, kusi kosmopolityczną atmosferą, tanią benzyną, alkoholem oraz markowym sprzętem i kosmetykami.

Ciekawostką jest tunel Munt la Schera, wydrążony w skałach w 1961 r. łączący Livigno ze Szwajcarią, do słynnego St. Moritz ok. 40 km. Dodatkową atrakcją są wody termalne (ok. 37 - 40o C) w pobliskim Bormio, oddalonym o ok. 38 km.

Tereny narciarskie w Livigno, to: duże nasłonecznienie, wiele atrakcyjnych szerokich tras, bezpłatny skibus między terenami narciarskimi Carosello 3000, a Mottolino - Teola. Znaczna część tras jest również sztucznie zaśnieżona. Zaawansowani narciarze mogą również spróbować jazdy poza trasami, ale tylko z przewodnikiem. Snowboardzistów zapraszamy do ogromnego funparku na stokach od strony wyciągów Mottolino.

Dodatkowe atrakcje to: wędrówki na rakietach śnieżnych, skuterem śnieżnym po zamarzniętym sztucznym jeziorze lub psim zaprzęgiem, jazda konna. Wieczorami na turystów czekają liczne bary, puby, restauracje, winiarnie i dyskoteki. Tam to lubią się bawić.

Ski info

                                                                                                                                                      

Tereny narciarskie: Długość tras: 115 km Wyciągi: 32
1800 - 2796 m n.p.m. Trasy łatwe: 25 km - kabinowe: 3
Trasy średnie: 26 km - krzesełkowe: 15
Trasy trudne: 6 km - orczykowe : 14                                        

Livigno ski map

Ceny karnetu

 

ok. 130-200 euro/os 6dni

karnetu Alta Valtellina

ok. 145-230 euro/os 6dni

Nasza grupa: