Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

Kronplatz (Plan de Corones) ? 2275 m n.p.m., to jeden z najpopularniejszych ośrodków we włoskim Tyrolu Południowym w ramach Superski Dolomiti. Ze szczytu, na który można wjechać z trzech różnych stron (Valdaora, Riscone, San Vigilio), roztaczają się wspaniałe widoki na Alpy i Dolomity. Głównym ośrodkiem jest historyczne Brudnico (Bruneck) ? perła Doliny Pusterii, położone na wysokości 838 m n.p.m. i oddalone od pierwszych wyciągów w Riscone  o ok. 12 km.

Kronplatz to bardzo szybkie i nowoczesne wyciągi gondolowe oraz wyciągi  krzesełkowe o olbrzymiej przepustowości. Tutejsze trasy narciarskie są bardzo zróżnicowane i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Niepowtarzalną  rzeczą w rejonie Kronplatz są dwie czarne trasy w dół dolin Sylvester i Hernegg, każda po ok. 5 km.

W Brunico i Riscone znajdują się lodowiska, a tor saneczkowy w Valdaora. Po nartach zapraszamy do licznych barów, pubów, restauracji i pizzeri.

Uwaga! Połączenie ski busem (ok. 20 minut) Kronplatz, Piculin ? La Villa w Alta Badia,  gdzie można przejechać na nartach słynną karuzelę narciarską Sella Ronda (Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val Gardena).

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 104 km Wyciągi: 31
835 - 2273 m n.p.m. Trasy łatwe: 24 km - kabinowe: 19
Trasy średnie: 12 km - krzesełkowe: 6
Trasy trudne: 5 km  - orczykowe : 6

kronplatz ski map                                                         

Ceny karnetu

ok. 180-225 euro/os. 6dni

Superski Dolomiti

ok. 195-245 euro/os. 6dni

 

Dolomiti Superski obejmuje: Arabba, Marmolada, Val di Fassa/Carezza, Val di Fiemme/Obereggen, Val Gardena/Alpe di Siusi, Alta Badia, Kronplatz, Valle Isarco, Sextner Dolomiten ? Alta Pusteria, San Martino di Castrozza/Passo Rolle, Cortina d?Ampezzo, Tre Valli i Civetta.

Nasza grupa: