Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

Popularny Courmayeur położony jest na wysokości 1216 m n.p.m. u stóp najwyższego szczytu Europy Monte Bianco 4807 m n.p.m. połączone tunelem o tej samej nazwie z francuskim Chamonix. Jako kurort znany jest już od XVII wieku, ze względu na znajdujące się tu źródła wód mineralnych i wód termalnych 37 - 40o C w pobliskim Pre Stant Didier.

Courmayeur należy do najbardziej eleganckich ośrodków narciarskich w Valle d?Aosta. Tereny narciarskie wraz z lodowcem del Toula połączone są wyciągami z Checrouit - Val Veny, gdzie kolejką linową Tete d'Arp wjeżdża się na wysokość 2746 m n.p.m. Tereny pod Mont Blanc, to wyciągi dojeżdżające do wysokości 3461 m n.p.m. na Punta Helbronner. Z tego miejsca rozpoczyna się dwudziestokilometrowa trasa po dziewiczym śniegu - z przewodnikiem, którą dojechać można do Chamonix.

W Courmayeur znajduje się centrum sportowe z lodowiskiem, kortami tenisowymi, kortami do squasha i ze sztuczną ścianą wspinaczkową, liczne restauracje, pizzerie, dyskoteki i bary. W ramach karnetu Valle d?Aosta, zapraszamy również do atrakcyjnej stacji narciarskiej La Thuile, odległej zaledwie o ok. 15 km. Natomiast karnet Unlimited daje możliwości jazdy również we francuskim Chamonix.

Ski info

                                                                                                    

                                                                                

Tereny narciarskie: Długość tras: 100 km Wyciągi: 16
1224 - 3462 m n.p.m. Trasy łatwe: 6 km - kabinowe: 5 
Trasy średnie: 14 km - krzesełkowe: 8
Trasy trudne: 4 km  - orczykowe : 3
Trasa dziewicza z Punta Helbronner tylko z przewodnikiem.

Courmayeur ski map

Cena karnetu

ok. 215 euro/os. 6dni.

 

Nasza grupa: