Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

 Bardzo cenione wśród narciarzy Alleghe, to główna miejscowość regionu narciarskiego Civetta w systemie Superski Dolomiti. Leży na malowniczym, wąskim półwyspie nad niewielkim górskim jeziorem o tej samej nazwie, na wysokości 979 m n.p.m. z pięknym widokiem na Monte Civetta 3220 m n.p.m. jednego z piękniejszych szczytów Dolomitów.

Główne atrakcje to wspaniałe krajobrazy, świetnie przygotowane trasy, najdłuższa trasa Fertazza to aż 10 km zjazdu. Snowpark w Zoldo na trasach Cristelin oraz w Alleghe na trasie Baldi. Część tras jest oświetlona i sztucznie zaśnieżana. Tereny Ski Civetta rozciągają się między Pelmo, a Alleghe do słynnej karuzeli narciarskiej Sella Ronda dojazd skibusem ok. 12 km (Marmolada/Arabba, skąd dalej już systemem wyciągów i nartostrad do Alta Badia, Val Gardeny i Val di Fassa).

Baza noclegowa to w większości przytulne rodzinnie prowadzone hotele. Inne miejscowości tego regionu to San Tomaso, Selva di Cadore i Palafavera.

Po nartach w Alleghe znajduje się kryte lodowisko, basen miejski, dyskoteka, bary, restauracje i puby.

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 80 km Wyciągi: 25
979 - 2200 m n.p.m. Trasy łatwe: 32 km - kabinowe: 2
Trasy średnie: 42 km - krzesełkowe: 12
Trasy trudne: 6 km - orczykowe : 11

Ski map Civette

                          

Ceny karnetu

Karnety: cena 6 dniowego karnetu ok. 165-205 euro.

Dolomiti Superski obejmuje: Arabba, Marmolada, Val di Fassa/Carezza, Val di Fiemme/Obereggen, Val Gardena/Alpe di Siusi, Alta Badia, Kronplatz, Valle Isarco, Sextner Dolomiten ? Alta Pusteria, San Martino di Castrozza/Passo Rolle, Cortina d?Ampezzo, Tre Valli i Civetta. ok. 195-245 euro.

Można też zakupić karnety mieszane Civetta + Dolomiti Superski: 3+3, 4+2, 5+1.

Nasza grupa: