Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

Cervinia położona na wysokości 2050 m n.p.m. u stóp Monte Cervino (Matterhorn) 4478 m n.p.m. to raj dla narciarzy. Należy do największych stacji narciarskich we Włoszech, a jej położenie gwarantuje doskonałe warunki śniegowe.

Od strony szwajcarskiego kurortu Zermatt, niewątpliwą atrakcją jest wjazd kolejką na Mały Matterhorn.  Znajdują się tu najwyżej w Europie położone trasy zjazdowe na wysokości 1800 - 3800 m n.p.m. Jeśli chodzi o przygotowanie stoków, teren ten nie odbiega od czołówki alpejskiej, ale czynnikiem determinującym jakość jazdy jest pogoda na takich wysokościach.

Cervinia w centrum zachowała charakter górskiej wioski z początków ubiegłego stulecia. Dodatkową atrakcją są dwa lodowce - Plateau Rosa z letnim sezonem narciarskim od czerwca do października oraz Theodul (po stronie szwajcarskiej) z całorocznym terenem narciarskim. Możliwość wieczornej jazdy na oświetlonych stokach. Snowboard w Breuil Cervinia snowpark Plan Maison; funpark z halfpipe o długości 80 m po stronie szwajcarskiej (Trockener Steg).

Po nartach do dyspozycji jest hala sportowa z basenem w pobliskim Valtournenche oraz lodowisko i basen (10 x 6 m) w Cervinii. Liczne restauracje, pizzerie, bary i  dyskoteka L?Etoile.

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 105 km Wyciągi: 27
1800 - 3480 m n.p.m. Trasy łatwe: 21 km - kabinowe: 5
Trasy średnie: 39 km - krzesełkowe: 11
Trasy trudne: 7 km - orczykowe : 11

ski map bormio

Cena karnetu

ok. 170-200 euro/os. 6dni

Nasza grupa: