Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

Renomowane Bormio położone na wysokości 1225 m n.p.m., w sercu Alp Retyckich, u podnóża Cevedale 3764 m n.p.m., to perła w koronie Alta Valtelliny. Jest niewątpliwie stolicą regionu (4 Valli), już od czasów rzymskich słynie z leczniczych źródeł termalnych (o temperaturze 35 ? 40 ?C).

Narciarzy przyciągają do Bormio bardzo dobre trasy ze słynną trasą z Cima Bianca do Bormio, która ma ok. 10 km długości, a różnica poziomów 1780 m. Dogodne połączenie skibusem pozwala korzystać z innych terenów narciarskich pobliskich dolin: Isolaccia - Oga, Santa Caterina Valfurva. Tutejsze warunki narciarskie docenią również zawodowcy ? w latach 1985 i 2005 odbyły się tu mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim, a co roku odbywają się tu zawody pucharowe FIS. Dla deskarzy jest również Snowpark na Bormio 2000 przy słynnej trasie Stella Alpina.

Obowiązkowo należy udać się do centrum termalnego, gdzie można skorzystać z leczniczych kąpieli w wodzie z gorących źródeł. Ponadto jest tu lodowisko, basen. Zachęcamy również do odwiedzenia oddalonego ok. 38 km słynnego Livigno ? strefy wolnocłowej  z dodatkowo ponad 100 km tras narciarskich. Przejazd przez Przełęcz Foscagno, (często bywają korki). W centrum Bormio znajdują się liczne bary i dyskoteka.  Przy centralnej ulicy Via Roma wiele jest stylowych sklepików i kawiarenek i restauracji ze słynnym przysmakiem zwanym Pizzocheri (makaran ciemny z gryki, ziemniaki, kapusta, sery na ciepło) smaczne i sycące.

 

Ski info

Tereny narciarskie: Długość tras: 90 km Wyciągi: 30
1180 - 3012 m n.p.m.
Trasy łatwe: 13 km - kabinowe: 4
Trasy średnie: 18 km - krzesełkowe: 11
Trasy trudne: 3 km  
- orczykowe : 1
- kolej liniowa : 1

ski map bormio

Ceny karnetu

ok. 140-200 euro/os. 6dni

Nasza grupa: