Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

Słynna Arabba położona na wysokości 1602 m n.p.m. u stóp grupy Sella 3151 m n.p.m., wraz z Malgą Ciapella z dolną kolejką na Marmoladę, tworzą jeden z najpiękniejszych regionów w systemie Superski Dolomiti.

Swoją popularność zawdzięcza jednemu z najlepiej znanych w Polsce włoskich lodowców Marmolada 3342 m n.p.m. ?Królowa Dolomitów? leżącemu w samym sercu Dolomitów. Już w XIX w wozami zaprzężonymi w konie przyjeżdżali pierwsi turyści. Arabba, mimo znacznego ruchy turystycznego zachowała wiele z cech cichej wioski zagubionej w górach, co można dostrzec szczególnie wieczorami, gdy zamiera ruch na stokach.

Baza noclegowa regionu to głównie przytulne rodzinne hotele. Niewątpliwą atrakcją Marmolady jest trasa zjazdowa ?La Bellunese? o różnicy poziomów prawie 2000 m i długości ok. 12 km, która uznawana jest za jedną z dziesięciu ?super tras? w całych Alpach. Jeżeli już Państwu znudzi się jeżdżenie na ?Marmoladzie?, to system nartostrad i wyciągów pozwoli przenieść się w dowolne miejsce karuzeli narciarskiej Sella Ronda ok. 500 km tras (Val di Fassa, Alta Badia i Val Gardena). Region ten jest doceniany przez wszystkich narciarzy, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Wieczorami na turystów czekają  restauracje, pizzerie i bary.

Ski info

                                                         

Tereny narciarskie: Długość tras: 62 km Wyciągi: 30
1446 - 3269 m n.p.m. Trasy łatwe: 25 km - kabinowe: 7
Trasy średnie: 30 km - krzesełkowe: 15
Trasy trudne: 7 km - orczykowe : 8

                                       ski map arabba marmolada

Ceny karnetu

ok. 180-225 euro/os. 6dni

Nasza grupa: