Najlepsze biuro podróży, wyjazdy letnie i zimowe
Corazziego 4 Warszawa mazowieckie 00-087 Polska

PRZEWODNIK PO REGIONACH TURYSTYCZNYCH

banery-przewodnik

Opis regionu

Alta Badia to raj narciarski, usytuowany w samym sercu włoskich Dolomitów. Położony w naturalnej kotlinie, u stóp masywu Sella ? 3150 m n.p.m., otoczony dookoła wysokimi wierzchołkami gór, jest idealnym miejscem na zimowy wypoczynek.

Na narciarzy i snowbordzistów czekają urozmaicone i wspaniale przygotowywane trasy. Wspaniałe krajobrazy i kontakt z przepiękną naturą, czynią wypoczynek jeszcze pełniejszy. Region jest doskonale połączony z innymi ośrodkami narciarskiej karuzeli Sella Ronda (Val Gardena, Arabba/Marmolada i Val di Fassa). Słynna Corvara ? 1568 m n.p.m. jest stolicą regionu, z najdłuższym zjazdem Vallon 4,5 km. Słynna trasa Gran Risa w La Villa ? 1433 m n.p.m., to miejsce zwycięstw słynnego włoskiego alpejczyka Tomby,  gdzie każdego roku odbywają się alpejskie zawody pucharu świata FIS.

Alta Badia obejmuje także takie miejscowości jak: Colfosco,  Pedraces, San Cassino, które połączone są ze sobą systemem wyciągów i nartostrad. Darmowy skibus (karnet Superski Dolomiti) zapewnia również połączenie w 20 min z terenami narciarskimi w Kronplatz. Po nartach z łatwością znaleźć można liczne sklepy, restauracje, bary oraz puby.

Ski info

                                                      

Tereny narciarskie: Długość tras: 190 km Wyciągi: 52
1324 - 2778 m n.p.m. Trasy łatwe: 60 km - kabinowe: 8
Trasy średnie: 78 km - krzesełkowe: 30
Trasy trudne: 52 km - orczykowe : 13

                                         ALTA BADIA SKI MAP

Cena karnetu

 

Alt Badia - ok 180 - 225 euro/os. 6dni

Super Dolomiti - ok 195 - 245 euro/os. 6dni

Nasza grupa: